XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021

1.  Rozpoczął się XVI Synod Biskupów. Obecnie trwa jego pierwszy etap, który realizowany jest między innymi przez spotkania w parafiach. Pierwsze spotkanie wszystkich chętnych z naszej wspólnoty odbędzie się w piątek 26 listopada, o godz. 20:00 w kościele.

2. Papież Franciszek zdecydował, że od tego roku Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym będę obchodzone w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy młodzież do udziału w Sztafecie modlitewnej – już jutro, 15 listopada. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.

3. Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie z cyklu Mężczyzna na współczesne czasy. Spotkanie pt. Czystość – ale po co? odbędzie się jutro, 15 listopada, o godz. 20.00 w kościele.

4. Ks. Marcin Wiśniewski z grupą Winnica Pana zaprasza w czwartek, 18 listopada, po Mszy św. o godz. 19:00, na Strumień Łaski– wieczór modlitwy o uzdrowienie.

5. Jak (nie) iść do spowiedzi. Poradnik do konfesjonału to tytuł najbliższego wykładu otwartego z cyklu Duchowość dla Warszawy. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18 listopada, o godz. 19:00, w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (dawna Główna Biblioteka Rolnicza).

6. Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity w sobotę, 20 listopada, o godz. 18:00. Intencje można składać do puszki przy figurze, w zakrystii i kancelarii. Zachęcamy do przyniesienia czerwonych róż, które także będzie można nabyć w kiosku, tuż przed Mszą św.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w przyszłą niedzielę, 21 listopada, na Mszę św. o godz. 9:00, a po Mszy św. – na spotkanie w Sali Nazaret, w budynku szkoły.

8. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców – w niedzielę, 21 listopada, o godz. 15:00.
Natomiast zebranie dla rodziców – we wtorek, 23 listopada, o godz. 20:00 w kościele.

9. Parafialnym Zespół Caritas rozpoczyna przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących pomocy. Dobrowolne ofiary na ten cel można będzie składać od 14 listopada do 19 grudnia br. do puszki Caritas w kiosku parafialnym, do skarbonki Caritas w kościele lub wpłacać na konto Caritas.

Z uwagi na wciąż trwającą pandemię prosimy o nie przynoszenie produktów żywnościowych. Produkty żywnościowe zostaną zakupione wzorem ubiegłego roku że złożonych przez Państwa środków.

10. Zapraszamy do lektury listopadowego numeru pisma parafialnego „Brat”. Dziękujemy za modlitewne i finansowe wspieranie jego wydawania.

11. Zachęcamy do włączenia się w akcję Solidarni z Libanem. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę.

12.  Z Kącika historycznego:

18 listopada 1914 r. – w wieku niespełna 16 lat – zmarła Karolina Kózkówna, patronka KSM. Poniosła śmierć na skutek odniesionych ran, doznanych od rosyjskiego żołnierza, gdy broniła swojego dziewictwa. Została beatyfikowana 10 czerwca 1987 r.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.