XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, a w weekendy o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

2. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jutro, 11 października, o godz. 18:30.

3. Mężczyźni św. Józefa wznawiają po wakacjach spotkania pod hasłem: MĘŻCZYZNA NA WSPÓŁCZESNE CZASY. Zapraszamy na spotkanie pod tytułem: JAK OGARNĄĆ DZIKI CHAOS – jutro, 11 października, o godz. 20:00 w kościele.

4. Nabożeństwo fatimskie w środę, 13 października, o godz. 18:30.

5. W piątek, 15 października, o godz. 18:00 i 21:30 młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą gośćmi audycji w TV Trwam i Radio Maryja.

6. Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity w sobotę, 16 października, o godz. 18:00. Intencje można składać w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do przyniesienia czerwonych róż, które można także nabyć tuż przed Mszą św. w kiosku parafialnym.

7. Comiesięczna Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja w niedzielę, 17 października, o godz. 9:00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w budynku szkoły.

8. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców – w niedzielę, 17 października, o godz. 15:00. Natomiast zebranie dla rodziców – we wtorek, 19 października, w kościele.

9. Dzisiejsza niedziela jest XXI Dniem Papieskim pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ” obchodzonym w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie. Jak co roku przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającej zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

10. Z Kącika historycznego: 16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Następcę Św. Piotra.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Najświętszym Sakramentem, od poniedziałku do piątku o godzinie 9:15 i 12:00.

Różaniec to modlitwa, która towarzyszyła wielu świętym. Również kardynał Wyszyński i Matka Róża Czacka trwali na modlitwie różańcowej.

Kardynał Wyszyński skierował do nas między innymi takie słowa:
Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, by stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego, pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej„.

Św. Ludwik de Montfort pisał, że największą chwałą dla Boga i pożytkiem dla ludzi jest różaniec odmawiany we wspólnocie.