XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021

1. Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca dziś o godz. 12:00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie formacyjne. Zapraszamy także parafian chcących przyłączyć się do Żywego Różańca.

2. Msza św. w intencji rodziców oczekujących potomstwa – dziś o godz. 13:15. Zapraszamy przyszłe mamy na błogosławieństwo relikwiami św. Joanny Beretty Molli. Po Mszy św. jest możliwość wypożyczenia relikwii, aby modlić się wspólnie w zaciszu domu.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o 18:30, a w soboty i niedziele o 17:30.

Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki o 17:30.

4. W październiku zapraszamy na wspólne odmawiania różańca również w ciągu dnia.
Od poniedziałku do piątku o godz. 9:15 i 12:00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem.

5. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca – modlitwa różańcowa z I częścią wypominków o godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

6. Zapraszamy studentów na Mszę św. rozpoczynająca rok akademicki w poniedziałek 4 października o godz. 19:00.

7. Wspólnota mam zaprasza w Pierwszy czwartek miesiąca, 7 października, na Mszę św. o godz. 10:00.

8. W czwartek, 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, arcybiskup Stanisław Gądecki zawierzy naród i Kościół w Polsce św. Józefowi. Wydarzenie poprzedzą rekolekcje poświęcone św. Józefowi, które będą transmitowane przez media katolickie. Zachęcamy do włączenia się duchowo w to wydarzenie.
http://pielgrzym.pelplin.pl/wiadomosci-pielgrzyma/11220-zawierzenie-narodu-i-kosciola-w-polsce-sw-jozefowi

9. Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej obchodzi jubileusz 25-lecia reaktywowania. Jubileuszową uroczystość rozpoczyna 9 października 2021 r. o godz. 9:00 koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem Jem kard. Kazimierza Nycza w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, po której zostanie poświęcona pamiątkowa Tablica Akcji Katolickiej.

Po Mszy św. odbędzie się konferencja połączona panelem dyskusyjnym.

Szczegóły:  Zaproszenie_25-lecie_Akcji-Katolickiej-AW

10. W przyszłą niedzielę, 10 października, z racji XXI Dnia Papieskiego pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ” po Mszach św. w kościele odbędzie się zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

11. Także w przyszłą niedzielę Towarzystwo bł. Władysława zaprasza o godz. 9:00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Naszego Patrona z prośbą o dar Jego kanonizacji.

12. Trwa nabór do scholi młodzieżowej, która gra i śpiewa na niedzielnej Mszy św. o godz. 18:00. Zgłoszenia przyjmuje ks. Kamil.

13. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich – w sobotę, 9 października, o godz. 16:20 w kościele.

14. Rozpoczęcie kursu dla narzeczonych w czwartek, 7 października, o godz. 19:30. Szczegóły i zapisy wyłącznie przez stronę internetową Parafii.

15. W minionym tygodni pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej, odprawiając pogrzeb katolicki, śp. Krzysztofa Piłata. Pamiętajmy o Nim w modlitwie:

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Najświętszym Sakramentem, od poniedziałku do piątku o godzinie 9:15 i 12:00.

Różaniec to modlitwa, która towarzyszyła wielu świętym. Również kardynał Wyszyński i Matka Róża Czacka trwali na modlitwie różańcowej.

Kardynał Wyszyński skierował do nas między innymi takie słowa:
Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, by stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego, pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej„.

Św. Ludwik de Montfort pisał, że największą chwałą dla Boga i pożytkiem dla ludzi jest różaniec odmawiany we wspólnocie.