XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021

1. Świętujemy długo oczekiwany odpust parafialny.
Główna Msza św. będzie celebrowana o godz. 12:00, pod przewodnictwem Kazimierza Kardynała Nycza, podczas której zostaną uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Odbędzie się również odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw obchodzących jubileusze małżeńskie.
W związku z uroczystością nie będzie dziś Mszy św. o godz. 13:15.

2. Po każdej Mszy św. Wydawnictwo eSPe rozprowadza książki o św. Józefie, autorstwa ks. Mateusza Wyrzykowskiego, oraz publikacje poświęcone błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i błogosławionej Matce Róży Czackiej.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dodatkowo od godz. 17:30.

4. Nabożeństwo do Matki Bożej w I sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7:30.

5. Wspólnota Winnica Pana zaprasza w I soboty miesiąca o godz. 9:15 do korzystania z indywidualnej modlitwy wstawienniczej. Modlitwa będzie się odbywała w dawnej kaplicy. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu podanym w gablocie wspólnoty przy wyjściu z kościoła.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godzinie 18:30, zaś w soboty i niedziele o 17:30.
Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

7. Trwa nabór do scholi młodzieżowej, która gra i śpiewa na niedzielnej Mszy św. o godz. 18:00. Zgłoszenia przyjmuje ks. Kamil.

8. Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 3 października, o godz. 12:00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie formacyjne.

Natomiast Msza św. w intencji rodziców oczekujących potomstwa – w przyszłą niedzielę, 3 października o godz. 13:15. Zapraszamy przyszłe mamy na błogosławieństwo relikwiami św. Joanny Beretty Molli. Po Mszy św. jest możliwość wypożyczenia relikwii, aby modlić się wspólnie w zaciszu domu.

9. Serdecznie zapraszamy na IV pieszą pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 2 października, naszym przewodnikiem duchowym będzie ks. Daniel Malinowski. Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 10:00 adoracją Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, następnie wyruszymy w stronę kaplicy Sióstr Niepokalanek. O godz. 13:00 Msza św. w Powsinie, po której każdy wraca indywidualnie do domu.

12. Polecamy także prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

13. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Gdy już żadnemu słowu zaufać nie można, bo słowa okazały się kłamliwe – pozostaje jeszcze Słowo Ewangelii.

14. Z Kącika historycznego: 27 września 1331 r. Król Polski Władysław Łokietek pokonał Krzyżaków w bitwie pod Płowcami.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Najświętszym Sakramentem, od poniedziałku do piątku o godzinie 9:15 i 12:00.
Różaniec to modlitwa, która towarzyszyła wielu świętym. Również kardynał Wyszyński i Matka Róża Czacka trwali na modlitwie różańcowej.
Kardynał Wyszyński skierował do nas między innymi takie słowa:
Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, by stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego, pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej„.
Św. Ludwik de Montfort pisał, że największą chwałą dla Boga i pożytkiem dla ludzi jest różaniec odmawiany we wspólnocie.