XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021

1. We wtorek, 21 września, obchodzimy Święto św. Mateusza. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Mateusz. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18:00.

2. Spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w 2022 r. – we wtorek, 21 września, o 20:00, w kościele.

3. Polecamy pamięci modlitewnej dzieci z naszej wspólnoty parafialnej, które przyjmują w tym miesiącu Pierwszą Komunię Świętą.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się zebranie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich. Natomiast zebranie dla kandydatów z klas 8 szkół podstawowych i ich rodziców – w przyszłą niedzielę, 26 września, po Mszy św. o godz. 18:00, w kościele.

5. W piątek, 24 września, kancelaria będzie czynna tylko przed południem.

6. W sobotę 25 września podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp. Rafał Markowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W związku z tym nie będzie katechezy przed chrztem.

7. W przyszłą niedzielę, 26 września, długo oczekiwany odpust parafialny.
Główna Msza św. będzie celebrowana o godz. 12:00, pod przewodnictwem Kazimierza Kardynała Nycza. Podczas Mszy św. małżonkowie obchodzący swoje jubileusze odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
W związku z uroczystością odpustową nie będzie Mszy św. o godz. 13:15.
Próba dla jubilatów odbędzie się w piątek, 24 września, o godz. 19:30.

8. W niedzielę, 26 września, po wszystkich Mszach św. wydawnictwo eSPe będzie rozprowadzać książki o św. Józefie, autorstwa ks. Mateusza Wyrzykowskiego, oraz publikacje poświęcone bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i bł. matce Róży Czackiej.

9. Rozpoczęcie kursu dla narzeczonych w czwartek, 7 października, o godz. 19:30.
Szczegóły i zapisy wyłącznie przez stronę internetową Parafii.

10. Są jeszcze dostępne w kiosku parafialnym plakaty z wizerunkami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

11.  Jest wrześniowy numer pisma Brat. Polecamy szczególnie artykuł „Świeci się zawsze gdzieś spotkają” ks. dr. Andrzeja Gałki.

12. Polecamy także prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

13. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Tajemnica powołania leży w Sercu Boga. Dlatego tajemnicę powołania każdego człowieka zna w pełni tylko Bóg.

14. Z Kącika historycznego: 24 września 1981 r. odbył się w Warszawie ingres Prymasa Polski Józefa Kardynała Glempa.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Najświętszym Sakramentem, od poniedziałku do piątku o godzinie 9:15 i 12:00.
Różaniec to modlitwa, która towarzyszyła wielu świętym. Również kardynał Wyszyński i Matka Róża Czacka trwali na modlitwie różańcowej.
Kardynał Wyszyński skierował do nas między innymi takie słowa:
Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, by stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego, pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej„.
Św. Ludwik de Montfort pisał, że największą chwałą dla Boga i pożytkiem dla ludzi jest różaniec odmawiany we wspólnocie.