XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, a w weekendy o godz. 17:30.

Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

2. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców – dziś, o godz. 15:00. Natomiast zebranie dla rodziców – we wtorek, 19 października, w kościele.

3.  Od dzisiaj przyjmujemy wypominki roczne, które będą czytane w pierwszy i drugi poniedziałek miesiąca oraz na wypominki jednorazowe, które będą odczytane 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w I poniedziałek miesiąca o 19:00.
Kartki, na których należy napisać imiona i nazwiska zmarłych, są do pobrania z półki obok kiosku parafialnego. Prosimy o pisanie drukowanymi literami, aby uniknąć błędów. Wypominki przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii.

4. Ks. Marcin Wiśniewski z grupą Winnica Pana zaprasza w czwartek, 21 października, po Mszy św. o godz. 19:00, na Strumień Łaski – wieczór modlitwy o uzdrowienie.

5. Wspólnota Mam serdecznie zaprasza mamy z dziećmi, przyszłe mamy oraz żony bezdzietne na spotkania w każdy czwartek o godzinie 10.00 w sali nr 1 w budynku szkoły przy kościele. Będzie to czas wspólnej modlitwy, rozmów, wsparcia i wzajemnego umocnienia. Wspólnota z radością czeka na każdą z Was!

6. Jest już nowy numer pisma parafialnego Brat, a w nim m.in. relacja z parafialnej pielgrzymki do Powsina. Bóg zapłać za ofiary na pokrycie kosztów druku gazety.

7. Dzisiaj członkowie Stowarzyszenia Apostolskiego Fiat, które działa na terenie naszej parafii od 7 lat, pragną zaprosić nas do pogłębienia modlitwy.

Z Kącika historycznego:

19 października 1984 r. został porwany przez oprawców ze Służby Bezpieczeństwa ks. Jerzy Popiełuszko. Był on żarliwym kapelanem NSZZ Solidarność. Oprawcy torturowali go i zamordowali (ciało wyłowiono z zalewu włocławskiego 25 października 1984 r.). Rzeczywistych zleceniodawców zbrodni do dziś nie osądzono i nie ukarano. Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki we wtorek, 19 października, natomiast wspomnienie św. Jana Pawła II w piątek, 22 października.

 

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Najświętszym Sakramentem, od poniedziałku do piątku o godzinie 9:15 i 12:00.

Różaniec to modlitwa, która towarzyszyła wielu świętym. Również kardynał Wyszyński i Matka Róża Czacka trwali na modlitwie różańcowej.

Kardynał Wyszyński skierował do nas między innymi takie słowa:
Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, by stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego, pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej„.

Św. Ludwik de Montfort pisał, że największą chwałą dla Boga i pożytkiem dla ludzi jest różaniec odmawiany we wspólnocie.