XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021

1. II część wypominków jutro, 13 września, o godz. 18:30.

2. We wtorek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Najświętszym Sakramentem, od poniedziałku do piątku o godzinie 9:15 i 12:00.

4. Pierwsze spotkanie biblijne odbędzie się w środę, 15 września, o godz. 19:45 w sali Jeruzalem, w dawnej kaplicy.

5. Ks. Marcin Wiśniewski z grupą Odnowy w Duchu Świętym Winnica Pana zaprasza w czwartek, 16 września, na Strumień Łaski – wieczór modlitwy o uzdrowienie, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 19:00.

6. Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity w sobotę, 18 września, o godz. 18:00. Intencje i ofiary można składać do puszki przy figurze. Czerwone róże można będzie także nabyć w kiosku parafialnym przed liturgią.

7. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 15:00.
Natomiast spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w 2022 r. – we wtorek, 21 września, o godz. 20:00, w kościele.

8. Zebranie dla nowych kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich, którzy złożyli formularze zgłoszeniowe, w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.

9. Grupa historyczna Polonia Restituta zaprasza w niedzielę, 19 września, na Katyński Marsz Cieni, upamiętniający pomordowanych przez NKWD polskich oficerów. Początek o godz. 15:00 przy Muzeum Wojska Polskiego.

9. Są jeszcze dostępne w kiosku parafialnym plakaty z wizerunkami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.. Niech rozwieszenie tych plakatów w oknach domów przed dniem beatyfikacji będzie wyrazem naszej radości z wyniesienia na ołtarze naszych Wielkich Rodaków. 

10. W niedzielę, 26 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana główna Msza św. odpustowa, podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

11.  Jest wrześniowy numer pisma Brat. Polecamy szczególnie artykuł „Świeci się zawsze gdzieś spotkają” ks. dr. Andrzeja Gałki.

12. Polecamy także prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

 13. Rozpoczęcie kursu dla narzeczonych w czwartek, 7 października, o godz. 19:30.
Szczegóły i zapisy przez stronę internetową Parafii.

14. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na seminarium duchowne.

15. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Nie musisz wszystkiego rozumieć, wystarczy, że wszystko, co Bóg daje, kochasz.

16. Z Kącika historycznego: 17 września 1895 r. zmarł arcybiskup metropolita warszawski Zygmunt Szczęsny Feliński. Jego postawa wobec Powstania Styczniowego była przyczyną zesłania go w głąb Rosji na 20 lat. Beatyfikowany w 2002 r. kanonizowany w 2009 r. Jego fresk znajduje się w naszym kościele.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Najświętszym Sakramentem, od poniedziałku do piątku o godzinie 9:15 i 12:00.
Różaniec to modlitwa, która towarzyszyła wielu świętym. Również kardynał Wyszyński i Matka Róża Czacka trwali na modlitwie różańcowej.
Kardynał Wyszyński skierował do nas między innymi takie słowa:
Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, by stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego, pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej„.
Św. Ludwik de Montfort pisał, że największą chwałą dla Boga i pożytkiem dla ludzi jest różaniec odmawiany we wspólnocie.