XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021

1. Wracamy do stałego porządku Mszy św. i nabożeństw w kościele i dyżurów kancelarii.

2. I część wypominków jutro, 6 września, o godz. 18:30. Msza św. w intencji zmarłych o godz. 19:00.

3. Msza św. wspólnoty Za Jezusem we wtorek, 7 września, o godz. 20:30.

4. Przypominamy, że konferencje dla rodziców i chrzestnych odbywają się w II i IV sobotę miesiąca, o godz. 19:00, w kościele.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny i o kanonizację bł. Władysława z Gielniowa w niedzielę, 12 września, o godz. 9:00.

6. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy na piąte męskie Oblężenie Jasnej Góry. Odbędzie się w sobotę 18 września. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej i plakatach.

7.  W środę 8 września w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny kończymy nasze 33-dniowe rekolekcje Beatyfikacja33 – „Wszystko postawić na Maryję”. Wszystkich uczestników rekolekcji serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19:00, po której przed Najświętszym Sakramentem uroczyście odczytamy akt oddanie się Matce Bożej.

Tekst Aktu oddania można znaleźć na stronie beatyfikacja33.pl

8.  Rozpoczynamy nabór na przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży. Zgłoszenia do 12 września. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

9. Zbliża się uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Z tej okazji Akcja Katolicka przygotowała okolicznościowe plakaty z ich wizerunkami. Niech rozwieszenie tych plakatów w oknach domów przed dniem beatyfikacji będzie wyrazem naszej radości z wyniesienia na ołtarze naszych Wielkich Rodaków. Plakaty są dostępne w kiosku parafialnym.

10. W niedzielę, 26 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana główna Msza św. odpustowa, podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

11.  Jest już nowy numer pisma Brat. Polecamy szczególnie artykuł „Świeci się zawsze gdzieś spotkają” ks. dr. Andrzeja Gałki.

12. Polecamy także prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

13.  Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę.

14. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Światu współczesnemu – ludzkości, Kościołowi i każdej rodzinie domowej i naszej ojczyźnie potrzeba macierzyńskich ramion i macierzyńskiego serca!

15. Z Kącika historycznego: Dnia 5 września 1939 r. Prymas Polski kardynał August Hlond odprawił w archikatedrze warszawskiej nabożeństwo o pomyślność oręża polskiego.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

Wszystkich uczestników rekolekcji Beatyfikacja33 serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 na litanię do św. Jana Pawła II w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, w piątek na nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz w sobotę na nabożeństwo pierwszosobotnie. Zachęcamy również do przeżycia w tym czasie spowiedzi świętej jako bezpośredniego przygotowania do aktu oddania. Rachunek sumienia z Kardynałem Wyszyńskim dostępny jest na stronie:
https://beatyfikacja33.pl/droga-krzyzowa
lub bezpośrednio do pobranie z
https://beatyfikacja33.pl/materialy/Beatyfikacja33_rachunek_sumienia_Kardynal_Wyszynski.pdf

* * *

33-dniowe Rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej

Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali.

Prymas Stefan Wyszyński

Ramowy program:

6 VIII, piątekUroczystość Przemienienia Pańskiego – rozpoczęcie 33 dniowych rekolekcji
Każdy z uczestników rozpoczyna je w tym dniu w domu lub indywidualnie.
Msza Święta o godzinie 18:00 sprawowana w intencji obfitych owoców duchowych rekolekcji przygotowujących do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dla naszej parafii i wszystkich uczestników rekolekcji. Po Mszy Świętej odczytane zostanie rozważanie przeznaczone na 1 dzień rekolekcji.

W kolejne dni powszednie rozważania w parafii będą się odbywać po Mszy Świętej o godzinie 18:00, zaś w niedziele i dni świąteczne o godzinie 17:30.

8 IX, środaŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dzień oddania
O godz. 19:00 Msza święta w intencji składających Akt,po Mszy św. adoracja ze złożeniem Aktu i krótkim uwielbieniem.

Dodatkowo zapraszamy na:

27 VIII, piątek– 17:00 – nabożeństwo pokutne drogi krzyżowe w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy popełnione w naszej parafii, rodzinach i w naszym życiu osobistym z prośbą o dobre przygotowanie do spowiedzi.

2 IX. pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy wieczornej na 19:00 litania do św. Jana Pawła II w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonach i misyjnych.

3 IX. pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo pierwszopiątkowe, możliwość spowiedzi indywidualnej.

4 IX. pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie, możliwość spowiedzi indywidualnej.

8  IX.    W środę 8 września w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny kończymy nasze 33-dniowe rekolekcje Beatyfikacja33 – „Wszystko postawić na Maryję”. Wszystkich uczestników rekolekcji serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19:00, po której przed Najświętszym Sakramentem uroczyście odczytamy akt oddanie się Matce Bożej.

Udział w rekolekcjach:

1. Stacjonarnie. W parafii według powyższego planu.

2. Zdalnie.
Z pomocą książki „Beatyfikacja33„, dostępną w niedzielę 1 sierpnia obok kiosku parafialnego.

Można ją także nabyć na stronie: https://beatyfikacja33.pl/
lub bezpośrednio:  https://beatyfikacja33.pl/zamow-ksiazke