XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021

1. Od 1 września wracamy do stałego porządku Mszy św. i nabożeństw w kościele i dyżurów kancelarii. Wznawiamy także działalność grup parafialnych.

2. W tym dniu przeżywamy 82. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny.

3. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci ze szkół podstawowych w środę 1 września, o godz. 18:00. Po niej odbędzie się spotkanie katechetów.

4. Wspólnota mam zaprasza na Mszę św. w czwartek, 2 września o godz. 10:00.

5. Pierwsza powakacyjna próba scholi dziecięcej – w sobotę, 4 września, o godz. 11:00 w sali Nazaret, w budynku szkoły. Zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć do naszej grupy.

6. W sobotę 4 września o godz. 10:30 w naszym kościele odbędzie się po raz drugi ogólnopolskie spotkanie męskiej wspólnoty Wojowników Maryi. Spotkanie poprowadzi opiekun grupy ks Dominik Chmielewski, a Eucharystii będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa spowiedź od 17:30.
Natomiast w I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej, po Mszy św. o 7:30.

8. W przyszłą niedzielę, 5 września:
a. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, na Mszy św. o 10:30
b. po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do ich grona.
c. Msza św. o godz. 13:15 odprawiona będzie w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli.

9. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy na piąte męskie Oblężenie Jasnej Góry. Odbędzie się w sobotę 18 września.
Szczegóły i zapisy na stronie internetowej i plakatach.

10. Trwają Rekolekcje BEATYFIKACJA33 przygotowujące do zbliżającej się beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy na wspólne rozważania od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

11. Zbliża się uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Z tej okazji Akcja Katolicka przygotowała okolicznościowe plakaty z ich wizerunkami. Niech rozwieszenie tych plakatów w oknach domów przed dniem beatyfikacji będzie wyrazem naszej radości z wyniesienia na ołtarze naszych Wielkich Rodaków. Plakaty są dostępne w kiosku parafialnym.

12. W niedzielę, 26 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana główna Msza św. odpustowa, podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

13. Polecamy prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

14. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Jak mało ludzi potrafi wytrwać przy człowieku doświadczanym! Jak niewielu wytrzyma do końca! W takich sytuacjach poznaje się wartość człowieka..

15. Z Kącika historycznego: Według tradycji zakonnej, przekazanej przez pisarza paulińskiego o. Mikołaja z Wilkowiecka, obraz Matki Bożej został złożony na Jasnej Górze 31 sierpnia 1384 roku w dwa lata po fundacji klasztoru..

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

Wszystkich uczestników rekolekcji Beatyfikacja33 serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 na litanię do św. Jana Pawła II w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, w piątek na nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz w sobotę na nabożeństwo pierwszosobotnie. Zachęcamy również do przeżycia w tym czasie spowiedzi świętej jako bezpośredniego przygotowania do aktu oddania. Rachunek sumienia z Kardynałem Wyszyńskim dostępny jest na stronie:
https://beatyfikacja33.pl/droga-krzyzowa
lub bezpośrednio do pobranie z
https://beatyfikacja33.pl/materialy/Beatyfikacja33_rachunek_sumienia_Kardynal_Wyszynski.pdf

* * *

33-dniowe Rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej

Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali.

Prymas Stefan Wyszyński

Ramowy program:

6 VIII, piątekUroczystość Przemienienia Pańskiego – rozpoczęcie 33 dniowych rekolekcji
Każdy z uczestników rozpoczyna je w tym dniu w domu lub indywidualnie.
Msza Święta o godzinie 18:00 sprawowana w intencji obfitych owoców duchowych rekolekcji przygotowujących do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dla naszej parafii i wszystkich uczestników rekolekcji. Po Mszy Świętej odczytane zostanie rozważanie przeznaczone na 1 dzień rekolekcji.

W kolejne dni powszednie rozważania w parafii będą się odbywać po Mszy Świętej o godzinie 18:00, zaś w niedziele i dni świąteczne o godzinie 17:30.

8 IX, środaŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dzień oddania
O godz. 19:00 Msza święta w intencji składających Akt,po Mszy św. adoracja ze złożeniem Aktu i krótkim uwielbieniem.

Dodatkowo zapraszamy na:

27 VIII, piątek– 17:00 – nabożeństwo pokutne drogi krzyżowe w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy popełnione w naszej parafii, rodzinach i w naszym życiu osobistym z prośbą o dobre przygotowanie do spowiedzi.

2 IX. pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy wieczornej na 19:00 litania do św. Jana Pawła II w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonach i misyjnych.

3 IX. pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo pierwszopiątkowe, możliwość spowiedzi indywidualnej.

4 IX. pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie, możliwość spowiedzi indywidualnej.

Udział w rekolekcjach:

1. Stacjonarnie. W parafii według powyższego planu.

2. Zdalnie.
Z pomocą książki „Beatyfikacja33„, dostępną w niedzielę 1 sierpnia obok kiosku parafialnego.

Można ją także nabyć na stronie: https://beatyfikacja33.pl/
lub bezpośrednio:  https://beatyfikacja33.pl/zamow-ksiazke