XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021

1. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa XII encykliką Ad caeli Reginam (Do Królowej niebios), wydaną 11 października 1954 r., w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.
Natomiast w czwartek, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

2. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, odbędzie się w sobotę 28 sierpnia o godz. 19.00.

3. Od piątku 6 sierpnia trwają Rekolekcje BEATYFIKACJA33 przygotowujące do zbliżającej się beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy na wspólne rozważania od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

4. Akcja Katolicka przygotowała okolicznościowe plakaty z wizerunkami Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do rozwieszenia ich w oknach domów przed dniem beatyfikacji i w dniu beatyfikacji. Są one dostępne w kiosku parafialnym.

5. W niedzielę, 26 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana główna Msza św. odpustowa, podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

6. Polecamy prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

7. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Aby umieć służyć ludziom, trzeba się tego uczyć od Maryi, Służebnicy Pańskiej. Trzeba Ją otoczyć zwartym wieńcem serc, jak niewiasty i Jan na Kalwarii, i prosić Ją pokornie: Naucz nas służby ludziom.

8. Z Kącika historycznego: 26 sierpnia w 1956 roku na Jasnej Górze przy udziale miliona wiernych zostały złożone Jasnogórskie Śluby Narodu. Rotę ślubowania odczytał biskup Michała Klepacz w zastępstwie uwięzionego w Komańczy Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

33-dniowe Rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej

Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali.

Prymas Stefan Wyszyński

Ramowy program:

6 VIII, piątekUroczystość Przemienienia Pańskiego – rozpoczęcie 33 dniowych rekolekcji
Każdy z uczestników rozpoczyna je w tym dniu w domu lub indywidualnie.
Msza Święta o godzinie 18:00 sprawowana w intencji obfitych owoców duchowych rekolekcji przygotowujących do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dla naszej parafii i wszystkich uczestników rekolekcji. Po Mszy Świętej odczytane zostanie rozważanie przeznaczone na 1 dzień rekolekcji.

W kolejne dni powszednie rozważania w parafii będą się odbywać po Mszy Świętej o godzinie 18:00, zaś w niedziele i dni świąteczne o godzinie 17:30.

8 IX, środaŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dzień oddania
O godz. 19:00 Msza święta w intencji składających Akt,po Mszy św. adoracja ze złożeniem Aktu i krótkim uwielbieniem.

Dodatkowo zapraszamy na:

27 VIII, piątek– 17:00 – nabożeństwo pokutne drogi krzyżowe w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy popełnione w naszej parafii, rodzinach i w naszym życiu osobistym z prośbą o dobre przygotowanie do spowiedzi.

2 IX. pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy wieczornej na 19:00 litania do św. Jana Pawła II w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonach i misyjnych.

3 IX. pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo pierwszopiątkowe, możliwość spowiedzi indywidualnej.

4 IX. pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie, możliwość spowiedzi indywidualnej.

Udział w rekolekcjach:

1. Stacjonarnie. W parafii według powyższego planu.

2. Zdalnie.
Z pomocą książki „Beatyfikacja33„, dostępną w niedzielę 1 sierpnia obok kiosku parafialnego.

Można ją także nabyć na stronie: https://beatyfikacja33.pl/
lub bezpośrednio:  https://beatyfikacja33.pl/zamow-ksiazke