XX Niedziela Zwykła – 15 sierpnia 2021

1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tę uroczystość nazywamy także w Polsce świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia.

2. We wtorek, 17 sierpnia, Kościół wspomina św. Jacka Odrowąża. Ten polski dominikanin jest patronem naszego księdza Proboszcza. Msza św. w intencji Księdza Proboszcza zostanie odprawiona o godz. 18.00.

3. Ks. Marcin Wiśniewski z grupą Winnica Pana zaprasza w czwartek, 19 sierpnia po Mszy św. o godz. 19 na Strumień Łaski – wieczór modlitwy o uzdrowienie.

4. Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity w sobotę, 21 sierpnia, o 18:00. Intencje i ofiary można składać do puszki przy figurze, w zakrystii i kancelarii. Zachęcamy do przyniesienia czerwonych róż. Można je nabyć także w kiosku parafialnym.

5. Od piątku 6 sierpnia trwają Rekolekcje BEATYFIKACJA33 przygotowujące do zbliżającej się beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy na wspólne rozważania od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

6. Akcja Katolicka przygotowała okolicznościowe plakaty z wizerunkami Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do rozwieszenia ich w oknach domów przed dniem beatyfikacji i w dniu beatyfikacji. Są one dostępne w kiosku parafialnym.

7. W niedzielę, 26 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku 5, 10, 15, 25 lub kolejne rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

8. Polecamy prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

9. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Zamiast oczekiwać na dobroć innych, sami napełniajmy codzienne Zycie dobrocią.

10. Z Kącika historycznego: 101 lat temu, 15 sierpnia w 1920 roku wojska polskie powstrzymały ofensywę wojsk Armii Czerwonej pod Warszawą. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dziś to doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii nazywane „Cudem nad Wisłą”.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

33-dniowe Rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej

Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali.

Prymas Stefan Wyszyński

Ramowy program:

6 VIII, piątekUroczystość Przemienienia Pańskiego – rozpoczęcie 33 dniowych rekolekcji
Każdy z uczestników rozpoczyna je w tym dniu w domu lub indywidualnie.
Msza Święta o godzinie 18:00 sprawowana w intencji obfitych owoców duchowych rekolekcji przygotowujących do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dla naszej parafii i wszystkich uczestników rekolekcji. Po Mszy Świętej odczytane zostanie rozważanie przeznaczone na 1 dzień rekolekcji.

W kolejne dni powszednie rozważania w parafii będą się odbywać po Mszy Świętej o godzinie 18:00, zaś w niedziele i dni świąteczne o godzinie 17:30.

8 IX, środaŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dzień oddania
O godz. 19:00 Msza święta w intencji składających Akt,po Mszy św. adoracja ze złożeniem Aktu i krótkim uwielbieniem.

Dodatkowo zapraszamy na:

27 VIII, piątek– 17:00 – nabożeństwo pokutne drogi krzyżowe w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy popełnione w naszej parafii, rodzinach i w naszym życiu osobistym z prośbą o dobre przygotowanie do spowiedzi.

2 IX. pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy wieczornej na 19:00 litania do św. Jana Pawła II w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonach i misyjnych.

3 IX. pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo pierwszopiątkowe, możliwość spowiedzi indywidualnej.

4 IX. pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie, możliwość spowiedzi indywidualnej.

Udział w rekolekcjach:

1. Stacjonarnie. W parafii według powyższego planu.

2. Zdalnie.
Z pomocą książki „Beatyfikacja33„, dostępną w niedzielę 1 sierpnia obok kiosku parafialnego.

Można ją także nabyć na stronie: https://beatyfikacja33.pl/
lub bezpośrednio:  https://beatyfikacja33.pl/zamow-ksiazke