XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021

1. Dziś przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona pielgrzymów, podróżnych i żeglarzy. Z tej racji po wszystkich Mszach św. odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

2. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 12.00 będzie odprawiona w intencji matek pragnących i oczekujących potomstwa. Będziemy w niej upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla.

3. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, zaś w połowie sierpnia wspominać będziemy „Cud nad Wisłą” z 1920 r. Niech bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Zanośmy wspólnie do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

4. W niedzielę, 26 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku 5, 10, 15, 25 lub kolejne rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

5.  Ze względu na wakacje, informujemy o zmianach organizacyjnych od 27 czerwca do 31 sierpnia:
    •  w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:30, a w niedzielę o godz. 13:15.
    Sakrament chrztu św. jest udzielany w niedziele o godz. 12:00;
   •  spowiedź w dni powszednie podczas Mszy św. wieczornych.
  •  kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki; godziny nie ulegają zmianie;
   •  konferencje dla rodziców i chrzestnych – II i IV sobota miesiąca o 19:00 w kościele.

6. Przypominamy jednocześnie, by nie zaniedbywać w tym czasie praktyk religijnych. Udając się na Mszę św. pamiętajmy o odpowiednim skromnym stroju szanując w ten sposób święte miejsce i uczucia religijne bliźniego.

7. Jest już nowy numer pisma parafialnego Brat. Zapraszamy do lektury.

8. Polecamy prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby potrzebujące pomocy w najbliższy wtorek, 27 lipca, w godzinach 15:30–17:45.

10. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Jedynie Bóg działa i tworzy we właściwym tego słowa znaczeniu: człowiek natomiast jest współpracownikiem Boga i Jego pomocnikiem.

11. Z Kącika historycznego: 27 lipca 1920 r. Episkopat Polski w obliczu bolszewickiego zagrożenia oraz ciężkiej sytuacji Wojska polskiego na froncie oddał Polskę pod opiekę Matki Boskiej.

12.  Decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska, włącza się w dzieło pomocy poszkodowanym w nawałnicach i powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. W związku z tym po dzisiejszych Mszach św. odbywa się zbiórka funduszy do puszek, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Apel Przewodniczącego KEP w sprawie dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)