XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipca 2016 r. –

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipca 2016 r. –

1. Dziś przeżywamy Dzień Świętowania w parafii i rodzinach.

• O godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. w języku łacińskim;

• O godz. 16.00 na placu przed kościołem odbędzie się koncert zespołu TGD – Trzecia Godzina Dnia organizowany przez naszą dzielnicę;

• O godz. 20.45 – Święto Narodów – parafialne świętowanie z pielgrzymami z Paragwaju.

2. Jutro po Mszy św. o godz. 10.00 w języku hiszpańskim pielgrzymi odjadą do Krakowa.

3. We wtorek w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. Zwracajmy się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych rodzicach i dziadkach żyjących i powołanych do wieczności.

4. 25 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii.

5. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w sierpniu odbędzie się w sobotę 30 lipca o godz. 19.00.

6. Parafianom udającym się w sierpniu na wakacje życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy jednocześnie, by nie zaniedbywać w tym czasie praktyk religijnych. Udając się na Mszę św. pamiętajmy o odpowiednim skromnym stroju szanując w ten sposób święte miejsce i uczucia religijne drugiego człowieka.

7. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24 lipca 2016 r.