XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2021

1.  Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, które posługują w Kamerunie. Siostry Amadeusza i Dariusza opowiedzą o pracy misyjnej, szczególnie o prowadzonym sierocińcu.

2.  Druga część wypominków w poniedziałek 12 lipca o godz. 18:30.

3.  We wtorek, 13 lipca o godz. 18.30 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie.

4. W środę 14 lipca imieniny obchodzi ks. Kamil. Składamy mu z tej okazji najserdeczniejsze życzenia. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18:00.

5.  Ks. Marcin Wiśniewski z grupą Winnica Pana zaprasza wyjątkowo w wakacje w czwartek, 15 lipca po Mszy św. o godz. 19:00 na Strumień Łaski – wieczór modlitwy o uzdrowienie.

6. Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity w sobotę, 17 lipca, o 18:00. Intencje i ofiary można składać do puszki przy figurze, w zakrystii i kancelarii. Zachęcamy do przyniesienia czerwonych róż. Można je nabyć także w kiosku parafialnym.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w intencji Kościoła i Ojczyzny w przyszłą niedzielę o 9:00.

8. W niedzielę, 26 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku 5, 10, 15, 25 i kolejne rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza w zakrystii.

5.  Ze względu na wakacje, informujemy o zmianach organizacyjnych od 27 czerwca do 31 sierpnia:
    •  w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:30, a w niedzielę o godz. 13:15.
    Sakrament chrztu św. jest udzielany w niedziele o godz. 12:00;
   •  spowiedź w dni powszednie podczas Mszy św. wieczornych.
  •  kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki; godziny nie ulegają zmianie;
   •  konferencje dla rodziców i chrzestnych – II i IV sobota miesiąca o 19:00 w kościele.

6. Przypominamy jednocześnie, by nie zaniedbywać w tym czasie praktyk religijnych. Udając się na Mszę św. pamiętajmy o odpowiednim skromnym stroju szanując w ten sposób święte miejsce i uczucia religijne bliźniego.

7. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Nie myślmy, że modlitwa jest tylko mówieniem do Boga. Modlitwa jest bardzo często nadsłuchiwaniem, co Bóg mówi do nas.

8. Z Kącika historycznego: 15 lipca 1410 roku wojska polsko-litewskie pod wodzą Władysława Jagiełły rozgromiły pod Grunwaldem armię Zakonu Krzyżackiego pod wodzą Ulricha von Jungingena. Bitwa pod Grunwaldem była jedną z największych bitew w średniowieczu, a także zahamowała ekspansję Zakonu Krzyżackiego.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.