XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021

1. Sierpień to miesiąc pielgrzymowania do tronu Maryi, Jasnogórskiej Królowej Polski, a także czas żniw i zbiorów plonów ziemi. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach i wszystkich pracujących na roli.

2. Od piątku 6 sierpnia trwają Rekolekcje BEATYFIKACJA33 przygotowujące do zbliżającej się beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

3. Akcja Katolicka przygotowała okolicznościowe plakaty z wizerunkami Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do rozwieszenia ich w oknach domów w dniu beatyfikacji. Są one dostępne w kiosku parafialnym.

4. W poniedziałek, 9 sierpnia, o godz. 18.30 druga część modlitwy wypominkowej.

5. W piątek, 13 sierpnia, o godz. 18.30 nabożeństwo fatimskie.

6. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tę uroczystość nazywamy także w Polsce świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia.
Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.00.

7. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy także w tym dniu doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii nazywane „Cudem nad Wisłą”, kiedy nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. W tym roku obchodzimy 101. rocznicę tego doniosłego wydarzenia. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

8. Dzisiaj po Mszach świętych przeprowadzają kwestę siostry ze Lwowa.

9. W niedzielę, 26 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku 5, 10, 15, 25 lub kolejne rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

10.  Ze względu na wakacje, informujemy o zmianach organizacyjnych od 27 czerwca do 31 sierpnia:
    •  w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:30, a w niedzielę o godz. 13:15.
    Sakrament chrztu św. jest udzielany w niedziele o godz. 12:00;
   •  spowiedź w dni powszednie podczas Mszy św. wieczornych.
  •  kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki; godziny nie ulegają zmianie;
   •  konferencje dla rodziców i chrzestnych – II i IV sobota miesiąca o 19:00 w kościele.

11. Przypominamy jednocześnie, by nie zaniedbywać w tym czasie praktyk religijnych. Udając się na Mszę św. pamiętajmy o odpowiednim skromnym stroju szanując w ten sposób święte miejsce i uczucia religijne bliźniego.

12. Polecamy prasę katolicką w wersji tradycyjnej dostępną w kiosku parafialnym oraz w wydaniu elektronicznym.

13. Kilka słów od Prymasa Tysiąclecia: Nawet bardzo rozumny język musi być językiem serca. Nawet potężna wola musi być wolą serca.

14. Z Kącika historycznego: 13 sierpnia 1920 roku wojska Armii Czerwonej pod dowództwem Michaiła Tuchaczewskiego rozpoczęły uderzenie na Warszawę podczas wojny polsko-bolszewickiej.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦

33-dniowe Rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej

Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali.

Prymas Stefan Wyszyński

Ramowy program:

6 VIII, piątekUroczystość Przemienienia Pańskiego – rozpoczęcie 33 dniowych rekolekcji
Każdy z uczestników rozpoczyna je w tym dniu w domu lub indywidualnie.
Msza Święta o godzinie 18:00 sprawowana w intencji obfitych owoców duchowych rekolekcji przygotowujących do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dla naszej parafii i wszystkich uczestników rekolekcji. Po Mszy Świętej odczytane zostanie rozważanie przeznaczone na 1 dzień rekolekcji.

W kolejne dni powszednie rozważania w parafii będą się odbywać po Mszy Świętej o godzinie 18:00, zaś w niedziele i dni świąteczne o godzinie 17:30.

8 IX, środaŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dzień oddania
O godz. 19:00 Msza święta w intencji składających Akt,po Mszy św. adoracja ze złożeniem Aktu i krótkim uwielbieniem.

Dodatkowo zapraszamy na:

27 VIII, piątek– 17:00 – nabożeństwo pokutne drogi krzyżowe w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy popełnione w naszej parafii, rodzinach i w naszym życiu osobistym z prośbą o dobre przygotowanie do spowiedzi.

2 IX. pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy wieczornej na 19:00 litania do św. Jana Pawła II w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonach i misyjnych.

3 IX. pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo pierwszopiątkowe, możliwość spowiedzi indywidualnej.

4 IX. pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie, możliwość spowiedzi indywidualnej.

Udział w rekolekcjach:

1. Stacjonarnie. W parafii według powyższego planu.

2. Zdalnie.
Z pomocą książki „Beatyfikacja33„, dostępną w niedzielę 1 sierpnia obok kiosku parafialnego.

Można ją także nabyć na stronie: https://beatyfikacja33.pl/
lub bezpośrednio:  https://beatyfikacja33.pl/zamow-ksiazke