V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022

1.  Jutro, 16 maja, przypada uroczystość świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne obchody będą miały miejsce w Narodowym Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61.

Tego dnia o godz. 18:00 zostanie odprawiona w Sanktuarium uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kardynała Nycza.

2. O męskich sprawach wśród mężczyzn – na konferencję pt. Charakter – poznać siebie, zrozumieć innych zapraszają Mężczyźni św. Józefa, jutro, 16 maja, o godz. 20:00, w sali Jeruzalem (dawna kaplica). W miarę możliwości prosimy o przybycie z laptopem.

3. Ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, we wtorek, 17 maja, o godz. 20:00 w kościele.

4. Wspólnota Mam zaprasza mamy i mamy z dziećmi na spotkanie biblijne, które odbędzie się w środę, 18 maja, o godz. 10:00 w sali Nazaret. Wykład i ćwiczenia duchowe poprowadzi o. prof. Waldemar Linke, pasjonista, biblista. Więcej informacji w gablocie Fundacji w Sercu Matki.

5. KSM zaprasza do wspólnego obejrzenia filmu Powołany, który opowiada o miłości i mocy Bożej, przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. Projekcja odbędzie się w środę, 18 maja, o godz. 18:45, w sali Nazaret (budynek szkoły).

6.  W sobotę, 21.05, zapraszamy na nabożeństwo majowe przy nowej figurze Matki Bożej. Podczas nabożeństwa zostanie dokonane uroczyste poświęcenie.

7. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w sobotę, 21 maja, o godz. 18:00. Intencje i ofiary można składać w zakrystii lub do puszki przy figurze. Zachęcamy do przyniesienia czerwonych róż, które także będzie można nabyć w kiosku przed Mszą św.

8. Zapraszamy na Taterników Kamfala – obóz dla licealistów i studentów w dniach: 3-11 lipca. W programie m.in. szlaki tatrzańskie, spływ Dunajcem, termy Chochołów, Eucharystia na szlakach. Szczegóły i zapisy u ks. Kamila.

9. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży na Warmię i Mazury w terminie: 15-25 lipca. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do ks. Przemka.

10. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na seminarium duchowne.

11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy, odprawiając pogrzeb katolicki, śp. Mirosława Piotra Pietrewicza i śp. Jacka Wałkowskiego.
Pamiętajmy o Nich w modlitwie: Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie

12. Z Kącika historycznego:

19 maja 1912 r. zmarł Bolesław Prus (właściwie Aleksander Głowacki), pisarz i publicysta, uczestnik Powstania Styczniowego.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.