UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 22 maja 2016 r. –

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 22 maja 2016 r. –

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. W najbliższy poniedziałek, 23 maja, o godz.20.00, zapraszamy na kolejną Mszę Świętą w intencji młodzieży naszej parafii i Światowych Dni Młodzieży, a także za naszych parafian którzy przyjmą młodych pielgrzymów z różnych stron świata podczas ŚDM.

3. Próba bielanek i dziewczynek pragnących sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała odbędzie się w poniedziałek 23 maja o godz. 17.30.

4. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą w najbliższą środę, 25 maja o godz. 20.00 w sali Emaus.

5. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Przy Bażantarni, Rosoła, Jeżewskiego i KEN. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji panów z asysty procesyjnej, grupę Totus Tuus, lektorów, ministrantów, bielanki i grupy parafialne. Dzieci komunijne zapraszamy na procesję do niesienia szarf przy feretronach i chorągwiach.

6. Zapraszamy panów do Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Kościelna „Totus Tuus” jest stowarzyszeniem, którego członkowie zapewniają ład i porządek podczas uroczystości religijnych. Zainteresowanych tą zaszczytną służbą prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza.

7. W ramach oktawy Bożego Ciała codziennie odbywać się będzie procesja dookoła kościoła połączona z nabożeństwem majowym.

8. W sobotę 28 maja przypada 35 rocznica śmierci Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

9. Zapraszamy do lektury pisma parafialnego BRAT. Informujemy jednocześnie, że wcześniejsze numery pisma w wersji elektronicznej dostępne są na stronie internetowej parafii.

10. Są wolne intencje mszalne, można także zamawiać Msze św. gregoriańskie.

11. Dziś po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka na Warszawskie Metropolitalne Seminarium Duchowne.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 22 maja 2016 r.