Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022

1. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Nabożeństwo fatimskie połączone z litanią do Serca Pana Jezusa w intencji zmarłych polecanych w II części wypominków jutro, 13 czerwca, o godz. 18:30.

3. O męskich sprawach wśród mężczyzn – na konferencję pt. Jak usłyszeć głos Boga? zapraszają Mężczyźni św. Józefa, jutro, 13 czerwca, o godz. 20:00, w sali Jeruzalem (dawna kaplica).

4. Wspólnota Mam zaprasza mamy i mamy z dziećmi na spotkanie biblijne, które odbędzie się w środę, 15 czerwca, o godz. 10:00 w sali Nazaret. Wykład i ćwiczenia duchowe poprowadzi o. prof. Waldemar Linke. Tematem spotkania będzie: Pismo Święte jako Słowo Boże. Więcej informacji znajduje sie w gablocie Fundacji w Sercu Matki.

5. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 18:00 i 20:00. Po Eucharystii o 10:30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami: Przy Bażantarni, Rosoła, Jeżewskiego i KEN.
Dzieci komunijne zapraszamy na procesję do niesienia szarf przy feretronach i chorągwiach. W ramach oktawy Bożego Ciała codziennie odbywać się będzie procesja dookoła kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

6. Zapraszamy wszystkie dziewczynki (szczególnie komunijne) do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Próba odbędzie się w środę, 15 czerwca, o godz. 19:00. Zbieramy się na parkingu przed kościołem.

7. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w niedzielę, 19 czerwca, na Mszę św. o godz. 9:00, a następnie na spotkanie w sali Nazaret. Zapraszamy również na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasna Górę, w niedzielę, 10 lipca. Więcej informacji w gablocie.

9. Fundacja W Sercu Matki zaprasza na Koncert Czerwcowy w Amfiteatrze Parku Kultury Powsin, w niedzielę, 19 czerwca, w godz. 15-19. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie.

10. Dzisiaj, po każdej Mszy św. młodzież z Wolontariatu Misyjnego Salwator przeprowadza zbiórkę na wyjazdy misyjne. Wolontariusze wyjeżdżają w czasie wakacji do misjonarzy posługujących na całym świecie i tam pomagają, organizując kolonie dla dzieci czy odpowiadając na aktualne potrzeby lokalnych wspólnot. Młodzi rozprowadzają różne pamiątki z krajów misyjnych, które można u nich zakupić. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w działalność takiego wolontariatu wystarczy podejść do stoiska i młodzi chętnie porozmawiają. Wyjeżdżający w tym roku wolontariusze proszą również o modlitwę o dobre owoce misji. Za wsparcie finansowe i modlitewne serdeczne Bóg zapłać.

11. Natomiast w przyszłą niedzielę, 19 czerwca przed kościołem odbędzie się kiermasz książek i gier dla dzieci organizowany przez Księgarnię katolicką, która mieści się przy ul. Miodowej.

12.  Ukazał się kolejny numer pisma parafialnego  Brat, a w nim m.in. tekst o św, Antonim Padewskim i wkładka – Biuletyn Parafialnego Zespołu Caritas.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy, odprawiając pogrzeb katolicki, śp. Stanisława Sperudę. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie

13. Z racji zbliżających się wyjazdów wakacyjnych, dziś i w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

14. Z Kącika historycznego:

17 czerwca 1025 r. zmarł pierwszy koronowany król Polski Bolesław I Chrobry z Piastów, syn Mieszka I.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.