TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 czerwca 2016 r. –

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 czerwca 2016 r. –

1. W środę 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Msze o godz. 7.00, 7.30, 18.00 i 19.00.

Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca świętego lub Biskupa mogą uzyskać odpust zupełny dla pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.

2. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą w najbliższą środę, 29 maja o godz. 20.00 w sali Emaus.

3. W czwartek 30 czerwca ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

4. W związku z nadchodzącym okresem letnim od 1 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w niedziele o godz. 13.15. Pozostałe Msze św. są bez zmian. Sakrament Chrztu będzie udzielany o godz. 12.00.

5. W lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 17.45 oraz w soboty od 9.00 do 10.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 17.30. Zachęcamy wiernych do podjęcia nabożeństwa wynagradzającego pierwszych sobót miesiąca, z którym Matka Boża podczas objawień w Fatimie związała wielką obietnicę zbawienia.

7. Przyszła niedziela jest niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Msza św. w intencji matek pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molli, odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

9. W lipcu i sierpniu nie będzie spotkań Żywego Różańca.

W tych miesiącach członkowie Żywego Różańca będą się modlić o Boże błogosławieństwo dla Polski i opiekę Matki Bożej dla naszej parafii oraz dobry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży i szczęśliwy powrót z wakacji oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży.

10. 25 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku okrągłe (5, 10, 15 … 50) rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii.

11. Są wolne intencje mszalne. Można także zamawiać Msze św. gregoriańskie w intencji zmarłych. Msza św. może być pięknym darem z okazji wydarzeń rodzinnych, a także dziękczynieniem za otrzymane łaski.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patrona parafii, a wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26 czerwca 2016 r.