TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2016 r. –

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2016 r. –

1. Spotkanie ŻYWEGO RÓŻAŃCA dziś po Mszy św. o godz. 12.00. W sobotę 5 listopada odbędzie się Pielgrzymka ŻYWEGO RÓŻAŃCA do sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie k. Błonia.

2. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na koncert, w którym wystąpi Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją Bożenny Sawickiej oraz organiści Aneta Sienkiewicz i Marcin Józef Kryński.

3. Jutro o godz. 18.30 zostanie odprawione ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe.

4. We wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Msze św. według porządku niedzielnego bez Mszy św. o godz. 13.15.

5. W środę 2 listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 7.30, 18.00 i 19.00.

Również w tym dniu WSPÓLNOTA MAM zaprasza na Mszę świętą w intencji zmarłych o godz. 10.15 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Msza św. o godz. 19.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, zaś po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja, podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w parafialnych wypominkach jednorazowych.

6. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować w intencji konkretnego zmarłego (jednego dnia za jednego zmarłego) pod warunkami:

a. pełne uczestnictwo we Mszy św.,

b. modlitwa w intencji zmarłego,

c. nawiedzenie cmentarza lub modlitwa w naszym kościele przy grobie ks. kanonika Eugeniusza Ledwocha

d. bardzo mocne postanowienie poprawy i odwrócenie się od jakiegokolwiek grzechu.

7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym WINNICA PANA zaprasza na wieczór uwielbienia Chrystusa Króla przed Najświętszym Sakramentem – w czwartek 3 listopada br. po Mszy św. o godz. 19.00.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin.

9. W sobotę 5 listopada w godz. 11.00–15.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbędzie się Ursynowski Festiwal Wolontariatu. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z działalnością ursynowskich organizacji pozarządowych oraz dowiedzieć się więcej o możliwości podjęcia pracy wolontariusza. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy myślą o tym, aby trochę swojego czasu przeznaczyć na pomoc innym.

10. Msza św. w intencji matek pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molli, odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

11. W poniedziałek 7 listopada o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób samotnych z różnych powodów – owdowiałych, szukających swojego powołania, zagubionych na drodze życia. Po Mszy św. do godziny 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji osób samotnych.

W kaplicy Matki Bożej znajduje się księga do której można wpisywać przez cały tydzień osoby samotne, za które chcemy się modlić. Księga zostanie złożona na Ołtarzu w procesji z darami w czasie Eucharystii 7 listopada. Będzie to już drugi dzień modlitwy w intencji osób samotnych. Ufamy, że jego owoce będą równe wielkie jak w zeszłym roku.

12. Pod chórem i przy bocznym wyjściu przyjmujemy na wypominki jednorazowe czytane w Dzień Zaduszny 2 listopada w czasie procesji po Mszy św. o godz. 19.00, oraz na wypominki roczne, które czytamy w pierwszy i drugi poniedziałek miesiąca o godz. 18.30. Msza św. w intencji zmarłych w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 19.00. W tygodniu na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wstawiennictwo.

13. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne.

14. Wspólnota ZA JEZUSEM zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą. Intencje modlitewne można wrzucać do internetowej skrzynki intencji: http://zajezusem.waw.pl/skrzynka-intencji/

15. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30 października 2016 r.