TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 PAŹDZIERNIKA 2016 r. –

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 PAŹDZIERNIKA 2016 r. –

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Po Mszach św. organizowana jest zbiórka na cele misji.

2. Pod chórem i przy bocznym wyjściu przyjmujemy na wypominki jednorazowe, które będą odczytywane podczas procesji w Dniu Zadusznym 2 listopada i wypominki roczne odmawiane w każdy pierwszy i drugi poniedziałek miesiąca połączone ze Mszą św. w intencji zmarłych. W tygodniu na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wstawiennictwo.

3. Grupa historyczna zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie z panią Hanną Szczepanowską, żołnierzem Szarych Szeregów. Na spotkaniu będzie można także dowiedzieć się o działalności grupy historycznej i do niej dołączyć.

4. Parafian goszczących w swoich domach pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży, wolontariuszy oraz młodzież, która brała udział w parafialnej pielgrzymce na Światowe Dni Młodzieży zapraszamy w najbliższy poniedziałek 24 października na Mszę Świętą o godz. 19.00, która będzie naszym parafialnym podziękowaniem Panu Bogu za to dzieło i owoce jakie otrzymaliśmy podczas tych dni.

5. Wspólnota ZA JEZUSEM serdecznie zaprasza na spotkania połączone z modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego. Spotkania odbywają się co tydzień, we wtorki o godz. 20.30 w sali św. Barbary w Dzwonnicy. Więcej informacji o działalności wspólnoty – na stronie internetowej parafii.

6. Wspólnota ZA JEZUSEM zaprasza także do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą. Intencje modlitewne można wrzucać do internetowej skrzynki intencji: http://zajezusem.waw.pl/skrzynka-intencji/

7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym WINNICA PANA zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą w najbliższą środę, 26 października o godz. 20.00 w Sali EMAUS.

8. Zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą miały chrzest święty w listopadzie na katechezę przedchrzcielną – w sobotę, 29 października na godz. 19.00.

9. Spotkanie ŻYWEGO RÓŻAŃCA w niedzielę 30 października po Mszy św. o godz. 12.00. Pielgrzymka ŻYWEGO RÓŻAŃCA do sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie k. Błonia odbędzie się w sobotę 5 listopada.

10. W niedzielę 30 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert, w którym wystąpi Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją Bożenny Sawickiej oraz organiści Aneta Sienkiewicz i Marcin Józef Kryński.

11. Zapraszamy do lektury październikowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania. Elektroniczne wydania archiwalnych numerów pisma BRAT są dostępne na parafialnej stronie internetowej.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę w dniach 14-21 listopada br. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Spotkanie organizacyjne jutro o godz. 20.00.

13. Biblioteka parafialna zaprasza Czytelników w niedziele w godz. 10.00-12.00 oraz w środy w godz. 17.30-19.00.

14. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 23 października 2016 r.