TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 10 kwietnia 2016 r. –

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 10 kwietnia 2016 r. –

1. Przeżywamy Trzecią Niedzielę Wielkanocy. Okres od zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. Nie zapominajmy o przystąpieniu do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

2. Dziś o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. We Mszy św. uczestniczyć będą władze Dzielnicy Ursynów. Po Mszy św. zostaną złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy oraz odbędzie się krótki koncert.

3. Spotkanie Misji Świętej Teresy odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10.30. Członkowie Misji otaczają adopcją duchową kapłanów i kleryków. Zapraszamy osoby które chciałyby przyłączyć się do jej grona.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat do sali św. Barbary w dzwonnicy na zabawy biblijne z przypowieściami.

5. Jutro o godz. 18.30 druga część wypominek.

6. We wtorek 12 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci księdza kanonika Eugeniusza Ledwocha, pierwszego Proboszcza parafii i budowniczego kościoła. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana o godz. 18.00.

7. Akcja Katolicka zaprasza na prelekcję „W rocznicę chrztu Polski – kim jesteśmy”, którą wygłosi Senator RP prof. Jan Żaryn we wtorek 12 kwietnia o godz. 19.30 w kościele Ofiarowania Pańskiego.

8. W przyszłą niedzielę obchodzi imieniny ksiądz Robert. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 9.00.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w sali św. Barbary w dzwonnicy. Po spotkaniu Msza św. o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

10. Dzieci biorące udział w Biblijnej Akademii Najmłodszych zapraszamy na test podsumowujący, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

11. Msza św. dla dzieci komunijnych będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 18 kwietnia o godz. 20.00 w kościele.

12. Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II szlakiem miejsc świętych Litwy wyrusza sprzed naszego kościoła w poniedziałek 18 kwietnia o godz. 6.00.

13. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia organizujemy parafialną, autokarową pielgrzymkę do Rzymu, która planowana jest w dniach 27.09 – 05.10. 2016. Po drodze zwiedzimy wzgórze i kościół na Kahlenbergu w Wiedniu, Padwę i Asyż. Pielgrzymka będzie także naszym dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży, dlatego do udziału w niej zapraszamy młodzież szkolną, akademicką i pracującą. Szczegóły i zgłoszenia u ks. Zbigniewa dzisiaj w zakrystii oraz w piątki w kancelarii parafialnej.

14. Są wolne intencje mszalne. Można także zamawiać Msze św. gregoriańskie w intencji zmarłych. Msza św. może być pięknym darem z okazji wydarzeń rodzinnych, a także dziękczynieniem za otrzymane łaski.

15. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10 kwietnia 2016 r.