Rekolekcje o Bożej Opatrzności „Pod czułym okiem Ojca”

Sanktuarium w Loretto to dom Maryi. Tu można znaleźć wytchnienie i nabrać sił. To tu zaprasza Matka Boża i obdarza łaskami na dalsze nasze życie.

Niedaleko Warszawy w sanktuarium Matki Bożej Loterańskiej ruszają kolejne sesje rekolekcyjne dla osób indywidualnych, rodzin i różnych grup wiekowych. Kto szuka wytchnienia, może je znaleźć właśnie w tym pięknym i pełnym wiary miejscu.

Od 15 do 17 czerwca będą trwały rekolekcje o Bożej Opatrzności „Pod czułym okiem Ojca” prowadzone przez ks. Eugeniusza Zarzecznego MIC.

Czym jest Opatrzność Boża? Okazuje się, że mimo dość zwięzłych definicji teologicznych i obfitych rozważań ciągle mamy problem nie tylko z przyjęciem tej rzeczywistości, lecz także w ogóle z jej zrozumieniem. Czy jest to jakieś fatum? Konieczność, wobec której cokolwiek byśmy zrobili, to i tak Bóg zrobi „po swojemu”? A może jest to jakiś Boży mechanizm służący manipulacji i ograniczeniu naszej wolności? W dzisiejszej rzeczywistości, wobec niepewności jutra często słyszymy: wszystko w ręku Boga. Czy to zdanie w połączeniu z prawdą o Bożej Opatrzności oznacza, że nie mamy żadnego wpływu na nasze życie? Pytania można mnożyć.

Słowo Boże, nauczanie Kościoła o Bożej Opatrzności i nasze własne Jej doświadczenie (a może i poczucie jego braku) być może pomogą nam wejść w tę tajemnicę (nie mylić z wiedzą tajemną) Bożej obecności i działania w naszym życiu. Siostry loretanki serdecznie zapraszają.

W programie: Eucharystia, konferencje, adoracja, możliwość spowiedzi świętej i rozmowy indywidualnej.
Rozpoczęcie o godz. 18.00, zakończenie o godz. 15.00.

Zapisy i informacje: 

e-mail: centrum@loretto.pl,

tel. 510 099 949, 29 741 17 87