Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”

 

W sobotę 13 listopada 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie po raz szósty miał miejsce Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej. Podobnie jak w poprzednich latach wpisał się w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Podczas Koncertu zaśpiewało ponad 120 wykonawców. Podziwialiśmy talenty wokalne i instrumentalne, dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie Zamku Królewskiego w Warszawie zaprezentowały się chóry, zespoły i soliści, którzy reprezentowali 15 polskich diecezji.  Pokonali setki kilometrów, poświęcili  dziesiątki godzin i dni na przygotowanie do występu, a wszystko dlatego, aby potwierdzić swój patriotyzm.  Jak zaznaczyła Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce, artyści i pełna widownia wspólnie w jednym duchu wyraziła wypływającą z naszych serc miłość do Polski.  Poprzez wiele inicjatyw patriotycznych, a dziś także poprzez ten Koncert,  realizujemy swój obowiązek troski o piękno kultury ojczystej i świadectwo wiary, ukazując jej głębię oraz nieprzemijające Boże wartości.

Święto niepodległości to biało-czerwone flagi, apele i salwy honorowe, znicze i kwiaty na grobach bohaterów, to pikniki i koncerty, to pamięć, ale też wielka narodowa modlitwa. W sposób szczególny wybrzmiewała ona 11 listopada za sprawą Świętych Patronów Polski. Polecano w niej  Bogu prośby o rozwiązanie trudnej sytuacji na wschodniej granicy państwa. W ten potok modlitewnego szturmu do nieba wpisali się również uczestnicy Koncertu, podejmując wspólną modlitwę poprzez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli, za którego przyczyną Polska niejednokrotnie została ocalona. Tegoroczny Koncert odbył się w radosnej rodzinnej atmosferze i dopełnił dobiegające końca obchody 100.lecia Niepodległości Polski.

Podobnie jak w latach poprzednich Koncert odbywał się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, dla nas organizatorów to wielki zaszczyt. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie, a Głównym Sponsorem Koncertu, podobnie jak w latach poprzednich, był PGNiG S.A. w Warszawie. Nasze podziękowania kierujemy do Fundacji  ARP oraz do wszystkich Partnerów, również medialnych, a także do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie VI edycji Koncertu. Szczególne podziękowania kierujemy do p. prezes Urszuli Furtak, która jest spiritus movens tego wydarzenia – wydarzenia wpisującego się jakże trafnie w całokształt inicjatyw Akcji Katolickiej powołanej dla służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Całość Koncertu, zostanie wyemitowana w niedzielę 14 listopada o godz. 17.00. W poniedziałek planowane jest udostępnienie również przygotowanej szerszej relacji. Link do nagrania zamieścimy na naszej www.

Elżbieta Olejnik, członek Zarządu KIAK,
Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej

 


Nagranie koncertu przygotowane przez  PROfesjonalna.TV

zostało udostępnione na Youtube: 

Na koncercie Archidiecezję Warszawską reprezentowała schola z parafii w Jazgarzewie.