II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021

1. Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca oraz w intencji ojczyzny i polskich żołnierzy strzegących granic naszej ojczyzny dziś o godz. 12:00.

Po Mszy św. spotkanie formacyjne członków Żywego Różańca.

2.   Msza św. dla rodzin pragnących i oczekujących potomstwa za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla dziś o godz. 13.15.

3. I część wypominków jutro, 6 grudnia o godz. 18:30. Msza św. w intencji zmarłych o godz. 19:00.

4.  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty, które odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

 

5.    W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Zgodnie z objawieniem Matki Bożej pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech w tym dniu o 12.00 w Godzinie Łaski ześle Ona z nieba wiele łask. Zapraszamy do modlitwy.

6.   Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. W środę 8 grudnia na Mszy św. o 18:00 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka zagrożonego aborcją.

7. Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy. Dobrowolne ofiary można składać od 14.11 do 19.12 do puszki Caritas w kiosku parafialnych, do skarbonki Caritas w kościele lub wpłacać na konto Caritas. Z powodu pandemii prosimy nie przynosić produktów żywnościowych. Produkty te zostaną zakupione ze złożonych środków.

8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadzał Świece Caritas po niedzielnych Mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00 w lokalu Caritas. Ilość świec ograniczona. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla rodzin korzystających z pomocy Caritas.

9.  W kiosku parafialnym można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Informujemy, że Parafia nie upoważnia nikogo do roznoszenia opłatków po domach.

10.  W piątek, 10 grudnia, Imieniny obchodzi ks. Daniel. Msza św. w intencji dostojnego Jubilata o godz. 18:00. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Danielu, prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w podejmowaniu wyzwań duszpasterskich.

11.  Zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne pod tytułem Słuchanie, które odbędzie się w piątek 10 grudnia o godz. 20.00 w kościele. Więcej informacji na stronie internetowej i plakacie w kruchcie kościoła. Zachęcamy do licznego udziału.

12.  Zapraszamy do lektury grudniowego numeru pisma parafialnego „Brat”. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania.

13. W II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, Ukrainie, w Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.
Z tej okazji zbierane są ofiary do koszyczków.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.Rekolekcje adwentowe od 12 do 14 grudnia 2021 r.
Wygłosi ks. Mariusz Bagiński

Niedziela
Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00, 20.00

Poniedziałek i Wtorek
Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6.45, 9.00, 18.00, 20.00

Roraty dla dzieci o 17.00

Zachęcamy, aby w czasie rekolekcji skorzystać z sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

Jezus bowiem mówi: „Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie Syn Człowieczy Przyjdzie”.

Będziemy spowiadać podczas każdej Mszy św.