I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

1. Rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 6:45.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w prace przygotowawcze do Synodu. Za nami pierwsze spotkanie. Zachęcamy do zapoznania z informacjami znajdującymi się przy wyjściu z kościoła.

3. 30 listopada imieniny obchodzi ksiądz Andrzej. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w środę, 1 grudnia, o godz. 19:00.

4. Wspólnota mam zaprasza na Mszę św. w czwartek, 2 grudnia, o godz. 10:00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dotyczące dobrego przeżywania Adwentu.

5. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny młodzież w wieku szkolnym i akademickim, na adwentową adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem Nabierzcie ducha i podnieście głowy, bo zbliża się wasze odkupienie, która odbędzie się w piątek, 3 grudnia, o godz. 20:00. Warto mieć ze sobą coś do pisania, Biblię oraz notatnik. Adorację poprowadzi młodzież z Ruchu Światło-Życie.

6. Następnego dnia, w sobotę 4 grudnia, zapraszamy młodzież na adwentowy dzień skupienia, który rozpocznie się o godz. 9:30 w kościele. Będziemy go przezywać pod hasłem Bądź dobrej myśli. Szczegóły na plakatach.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dodatkowo od godz. 17:30.

8. Nabożeństwo do Matki Bożej w I sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7:30.

9. Wspólnota Winnica Pana zaprasza w I sobotę miesiąca, 4 grudnia, o godz. 9:15 do korzystania z indywidualnej modlitwy wstawienniczej.
Spotykamy się w sali Jeruzalem (dawna kaplica). Zapisy i informacje pod numerem telefonu podanym w gablocie.

10. Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca oraz w intencji ojczyzny i polskich żołnierzy strzegących granic naszej ojczyzny w przyszłą niedzielę, 12, o 12:00. Będzie wojsko i Straż Graniczna ze sztandarami, harcerze z proporcami, Korporacje Akademickie ze sztandarami, grupy rekonstrukcyjne, sztandar Towarzystwa Bł. Władysława.

Po Mszy św. spotkanie formacyjne członków Żywego Różańca.

11. Natomiast Msza św. w intencji rodziców oczekujących potomstwa – w przyszłą niedzielę, 5 grudnia, o godz. 13:15. Zapraszamy przyszłe mamy na błogosławieństwo relikwiami św. Joanny Beretty Molli. Po Mszy św. jest możliwość wypożyczenia relikwii, aby modlić się wspólnie w zaciszu domu.

12. Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy. Dobrowolne ofiary można składać od 14.11 do 19.12 do puszki Caritas w kiosku parafialnych, do skarbonki Caritas w kościele lub wpłacać na konto Caritas. Z powodu pandemii prosimy nie przynosić produktów żywnościowych. Produkty te zostaną zakupione ze złożonych środków.

13. Od 5 grudnia br. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Świece Caritas po niedzielnych Mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00 w lokalu Caritas. Ilość świec ograniczona. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla rodzin korzystających z pomocy Caritas.

14. W kiosku parafialnym można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Informujemy, że Parafia nie upoważnia nikogo do roznoszenia opłatków po domach.

15. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na warszawskie seminarium duchowne.

16. Bielanki organizują akcję Prezent od św. Mikołaja. Osoby, które chcą zrobić prezent gwiazdkowy, spełniając marzenia dziecka z placówki opiekuńczej, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Więcej informacji u Heleny (animatorki Bielanek) oraz u ks. Przemka.

17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy, odprawiając pogrzeb katolicki, śp. Emilię Jaworską i Romana Września. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

18.  Z Kącika historycznego:

29 listopada 1830 r. wybuchło Powstanie Listopadowe. Patrioci zaatakowali Belweder w celu pojmania Wielkiego Księcia Konstantego. Był to trzeci ogólnonarodowy zryw na ziemiach polskich. Po upadku powstania władze carskie zesłały na Sybir blisko 8 tys. Polaków.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.