DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2016 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2016 r.

1. Spotkanie Misji św. Teresy po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do modlitwy za kapłanów.

2. Jutro o godz. 18.30 druga część modlitwy wypominkowej.

3. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła we wtorek 13 września o godz. 18.30.

4. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu z jeszcze większą pobożnością spójrzmy na Chrystusowy krzyż, który jest równocześnie znakiem naszej wiary, zbawienia, odkupienia, ale także chrześcijańskiej drogi życiowej, która wiedzie ku zmartwychwstaniu. Zachęcamy wiernych do osobistej adoracji Krzyża Świętego po Mszach świętych. 14 września jest także dniem urodzin bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Wspólnota mam zaprasza na Mszę św. w środę 14 września o godz. 10.15 w kaplicy Matki Bożej w kościele.

6. Zapraszamy parafian na spotkania biblijne w środy o godz. 20.00. Prowadzi je ks. Robert Zalewski.

7. Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza licealistów i gimnazjalistów na Mszę św. w najbliższy piątek 16 września na godz. 19.00, a po Niej na pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy.

8. Chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy do służby ministranckiej. Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10.00 w Kościele.

9. W przyszłą niedzielę, 18 września na Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie miała miejsce promocja ministrancka.

10. W niedzielę 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. W tym dniu modlimy się szczególnie za jego wstawiennictwem o mądrość i świętość polskiej młodzieży.

11. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę świętą dziękczynną za pielgrzymkę Ojca Świętego Franciszka do Polski i Światowe Dni Młodzieży w przyszłą niedzielę (18 września) o godz. 9.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Św. Barbary.

12. Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas III Gimnazjum, którzy chcą przygotować się w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania a także dla ich rodziców odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 19.00 w kościele. Natomiast spotkania dla młodzieży, która przygotowywała się w minionym roku szkolnym do bierzmowania odbędą się według wcześniej podanego grafiku. Jakiekolwiek pytania prosimy kierować do ks. Daniela, który przyjmuje we wtorki w kancelarii parafialnej.

13. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek 19 września o godz. 20.00 w kościele. Przypominamy, że w tym roku do Pierwszej Komunii św. przystępują dzieci z klas III.

14. W niedzielę 25 września o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św., której będzie przewodniczył JEm. Kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi JE. Bp Kazimierz Romaniuk. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.15 i nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Podczas tej Mszy św. małżeństwa obchodzące okrągłe jubileusze zawarcia związku małżeńskiego odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. Spotkania organizacyjne jubilatów odbędzie się w sobotę 24 września o godz. 20.00.

15. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne. Można także zamawiać Msze św. gregoriańskie.

16. Podjęte zostały starania o sprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Rity. Zamówiona została także figura św. Rity. Parafianie pragnący uczestniczyć w kosztach nabycia figury mogą nabywać cegiełki w kiosku parafialnym.

17. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w październiku odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 19:00.

18. Dziś po Mszach św. organizowana jest zbiórka pieniężna na Warszawskie Metropolitalne Seminarium Duchowne.

19. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 11 września 2016 r.