Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 15 marca A.D. 2020

III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.


1. Odwołujemy dzisiejszy koncert pieśni patriotycznych, jutrzejsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych i marcowe spotkania kandydatów do bierzmowania.

Do końca marca odwołane są spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Odwołujemy także nabożeństwa pasyjne – Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale. 

2. Apelujemy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Na stronie internetowej Parafii dostępny jest spis transmisji.

Do udziału we Mszy św. zapraszamy tylko osoby, które zamówiły intencje.

Zgodnie z wytycznymi państwowymi, w kościele może się gromadzić maks. 50 osób. 

Zgodnie z wytycznymi KEP:

• Komunię Świętą przyjmujemy na rękę

• Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy

• Należy powstrzymywać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek i dotknięcie

3. Dokonując rozliczenia podatku za 2019 rok, możemy wspomóc potrzebujących, przeznaczając 1% podatku na cele działalności Caritas AW ze wskazaniem Parafialnego Zespołu Caritas. Wzór deklaracji w gablocie i w lutowym numerze pisma parafialnego Brat.

4. Polecamy prasę katolicką dostępną w kiosku. W „Niedzieli” wiele tekstów poświęconych spowiedzi; w „Gościu Niedzielnym” artykuł Bóg w czasach zarazy, a w tygodniu „Idziemy” Bóg a koronawirus – czy nowoczesnemu księdzu wypada jeszcze wznosić suplikacje do Boga o oddalenie zarazy?

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.  


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8 marca 2020 r.