7 marca AD 2021 – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

1.  II część wypominków jutro, 8 marca, o godz. 18:30.

2.  Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca dziś o godz.12:00.

3. Mężczyźni św. Józefa zapraszają w Roku św. Józefa na cykl spotkań pod hasłem Mężczyzna na współczesne czasy. Kolejne spotkanie pod tytułem Rodzina mój życiowy poligon odbędzie się jutro, 8 marca, o godz. 20:00 w kościele.

4. Od środy, 10 marca zapraszamy na 9-dniową nowennę przed uroczystością św. Józefa, która będzie odmawiana po Mszy św. o godz. 18:00.

5.  Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w ciągu dnia.
Od poniedziałku do piątku o godz. 9:30 i 12:00 modlimy się w konkretnych intencjach wywieszonych w gablocie.

6.  14 marca, o godz. 13:15, będzie sprawowana Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Janosa Esterhazy’ego, którego pomnik znajduje się przed kościołem, w 120 rocznicę Jego urodzin, z udziałem Pani Ambasador Republiki Węgierskiej. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Michał Janocha.

7.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 (dzieci) i 19:30 (dorośli), natomiast Gorzkie Żale w niedziele o 17:00. Kazania pasyjne głosi ks. Mateusz.

8.  Jak co roku Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących parafian. Osoby chcące włączyć się do tej akcji mogą złożyć swoją ofiarę do puszki w kiosku parafialnym lub do skarbony Caritas w przedsionku kościoła. Z uwagi na pandemię prosimy o nie przynoszenie produktów żywnościowych.

9.  Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne we wszystkie niedziele marca po Mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00. Świece można nabyć w siedzibie Caritas w budynku dawnej kaplicy.

10. Dokonując rozliczenia podatku za rok ubiegły możemy pomóc najuboższym rodzinom w parafii przeznaczając 1% podatku na cele działalności Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem Parafialnego Zespołu Caritas.

Wpisanie powyższej informacji umożliwia program do rozliczenia PIT dostępny na stronie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

11.  Z Kącika historycznego:

12 marca 1818 r. Papież Pius VII bullą Militantis Ecclesiae regini ustanowił Archidiecezję Warszawską.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.