28 lutego AD 2021 – Druga Niedziela Wielkiego Postu

1.  I część wypominków jutro, 1 marca, o godz. 18:30.
Msza św. w intencji zmarłych o godz.19:00.

2.  W środę, 3 marca, rocznica nominacji kard. Kazimierza Nycza na pasterza Archidiecezji, natomiast w czwartek, 4 marca, Dzień Imienin. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

3.  Wspólnota mam zaprasza na Mszę św. w czwartek, 04 marca, o godz.10:00.

4.  W I piątek miesiąca spowiedź dodatkowo od godz. 17:30.

5.  W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz.7:30.

6.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 (dzieci) i 19:30 (dorośli), natomiast Gorzkie Żale w niedziele o 17:00. Kazania pasyjne głosi ks. Mateusz.

7.  Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 7 marca, o godz.12:00.
Natomiast Msza św. w intencji rodziców oczekujących potomstwa – w niedzielę, 7 marca, o godz. 13:15. Zapraszamy przyszłe mamy na błogosławieństwo relikwiami św. Joanny Beretty Molli. Po Mszy św. jest możliwość wypożyczenia relikwii, aby modlić się wspólnie w zaciszu domu.

8.  Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w ciągu dnia.
Od poniedziałku do piątku o godz. 9:30 i 12:00 modlimy się w konkretnych intencjach wywieszonych w gablocie.

9.  Jak co roku Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących parafian. Osoby chcące włączyć się do tej akcji mogą złożyć swoją ofiarę do puszki w kiosku parafialnym lub do skarbony Caritas w przedsionku kościoła. Z uwagi na pandemię prosimy o nie przynoszenie produktów żywnościowych.

10.  Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne we wszystkie niedziele marca po Mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00. Świece można nabyć w siedzibie Caritas w budynku dawnej kaplicy.

11.  Grupa historyczna zaprasza dzisiaj, 28 marca, na film dokumentalny o katowniach NKWD na warszawskiej Pradze. Film zostanie wyświetlony o godz. 19:00 w kościele.

12. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Przedszkole mieszczące się przy parafii bł. Władysława z Gielniowa rozpoczynają nabór na nowy rok szkolny.

Wszystkich zainteresowanych przyjęciem dziecka do szkoły, szczególnie do klasy zerowej, serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które – w tym roku – odbędzie się online na platformie Zoom, w sobotę – 6 marca o godz. 10:00.

Rodziców, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniu prosimy, by napisali o tym przesyłając wiadomość na adres e-mail szkoły: ( ksp.ursynow@fnrr.pl ). W odpowiedzi na tę informację – w piątek 5 marca – zostanie przesłany link do sobotniego spotkania.
Wszystkie informacje można też znaleźć na stronie internetowej szkoły.

Katolickie Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku 2,5-5 lat. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej przedszkola.

13.  Z Kącika historycznego:

2 marca 1333 r. zmarł na Wawelu król Polski Władysław Łokietek, jednoczyciel ziem polskich po rozbiciu dzielnicowym i obrońca przed ekspansją terytorialną Zakonu Krzyżackiego.

14.  W całym Kościele obchodzimy dziś Niedzielę „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na fundusz misyjny.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.