21 marca AD 2021 – Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1.  Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które głosi ks. Robert Branicki. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy o godz. 7:00, 9:00, 17:00, 18:00 i 20:00. W tych dniach spowiedź od 8:30 i od 17:00.

2. Wspólnota mam zaprasza na Mszę św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w czwartek, 25 marca, o godz. 10:00. W czasie Mszy św. będzie można uroczyście zawierzyć się Jezusowi przez Maryję. Będzie można podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego. Jest to zobowiązanie do codziennej modlitwy dziesiątkiem różańca za dzieci w łonach matek zagrożone zagładą. Modlimy się przez 9 miesięcy. Więcej informacji na plakatach w gablocie przy kancelarii.

3. Zapraszamy na wieczór modlitewny Ku czci Bogarodzicy, w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, 25 marca na godzinę 20:00. W programie Akatyst oraz możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

4. W piątek o godz. 19:30 ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa – dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z powodu pandemii zostanie odprawiona w kościele, a nie jak co roku, na ulicach parafii.

5. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w ciągu dnia. Od poniedziałku do piątku o godz. 9:30 i 12:00 modlimy się w konkretnych intencjach wywieszonych w gablocie.

6.  Jak co roku Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących parafian. Osoby chcące włączyć się do tej akcji mogą złożyć swoją ofiarę do puszki w kiosku parafialnym lub do skarbony Caritas w przedsionku kościoła. Z uwagi na pandemię prosimy o nie przynoszenie produktów żywnościowych.

7.  Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne we wszystkie niedziele marca po Mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00. Świece można nabyć w siedzibie Caritas w budynku dawnej kaplicy.

8.  Pod chórem można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Polecamy marcowy numer pisma parafialnego „Brat”, a w nim wywiad z ks. dr. Andrzejem Gałką o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania.

10.  Z Kącika historycznego: 24.03.1791 r. Sejm Rzeczypospolitej ustanowił prawo o sejmikach, które odsunęło szlachtę gołotę od władzy.

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.