21 lutego AD 2021 – Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1.  W Wielkim Poście zapraszamy do codziennej wędrówki szlakiem stołecznych kościołów stacyjnych. Jutro, 22 lutego, nasz kościół jest stacją pielgrzymkową dla Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Program liturgii:
7:00, 7:30 – Msze św. poranne
12:00 – Anioł Pański i różaniec
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
18:00 – Msza św.
19:00 – Gorzkie żale
20:00 – Msza św.
21:00 – Apel Jasnogórski
Przez cały dzień będzie można przystąpić do sakramentu spowiedzi.

2.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 (dzieci) i 19:30 (dorośli), natomiast Gorzkie Żale w niedziele o 17:00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Mateusz.

3.  Miesiąc po odejściu śp. Kornela Jaczyńskiego, dawnego parafianina i ucznia SP 340, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji – w sobotę, 27 lutego, o godz. 15:00. Homilię wygłosi o. Łukasz Buksa OFM

4. Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – w sobotę, 27 lutego, o godz. 18:00. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza do modlitwy w intencji małżeństw z naszej parafii

5. Grupa historyczna zaprasza w niedzielę, 28 lutego, na film dokumentalny o katowniach NKWD na warszawskiej Pradze. Film zostanie wyświetlony o godz. 19:00 w kościele

6. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Przedszkole mieszczące się przy parafii bł. Władysława z Gielniowa rozpoczynają nabór na nowy rok szkolny.

Wszystkich zainteresowanych przyjęciem dziecka do szkoły, szczególnie do klasy zerowej, serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które – w tym roku – odbędzie się online na platformie Zoom, w sobotę – 6 marca o godz. 10:00.

Rodziców, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniu prosimy, by napisali o tym przesyłając wiadomość na adres e-mail szkoły: ( ksp.ursynow@fnrr.pl ). W odpowiedzi na tę informację – w piątek 5 marca – zostanie przesłany link do sobotniego spotkania.
Wszystkie informacje można też znaleźć na stronie internetowej szkoły.

Katolickie Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku 2,5-5 lat. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej przedszkola.

7.  Zapraszamy do lektury lutowego numeru pisma parafialnego Brat. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania.

8.  Przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

9.  Z Kącika historycznego: 22 lutego 1998 r. ratyfikowano konkordat z Watykanem, zawarty w Warszawie 28 lipca 1993 r.:

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.