14 marca AD 2021 – Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

1.  Dziś o godz. 13:15 będzie sprawowana Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jánosa Esterházego, więźnia gułagu i ciężkich więzień komunistycznej Czechosłowacji, w 120. rocznicę urodzin. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Michał Janocha. Uczestniczyć w niej będą Pani Ambasador Republiki Węgierskiej Orsolya Kovács, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski oraz prezes IPN dr Jarosław Szarek.
Msza św. będzie transmitowana na parafialnym kanale YouTube oraz w programie TVP.

2.   W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Robert Branicki.

3.  Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę, 21 marca o godz. 15:00.
Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej we wtorek, 23 marca, o godz. 20.00 w kościele.

4. Ks. Marcin Wiśniewski z grupą Winnica Pana zaprasza w piątek, 19.03, po drodze krzyżowej o godz. 19:30 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

5.  Katecheza dla kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich w sobotę, 20 marca, o 16:30.

6.  W sobotę 20 marca o godz. 10:00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie wielkopostne Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy parafian pragnących włączyć się do aktywnego życia Kościoła.

7.  Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity w sobotę, 20 lutego, o godz. 18:00. Intencje i ofiary można składać do puszki przy figurze, w zakrystii i kancelarii. Zachęcamy do przyniesienia czerwonych róż; można będzie je także nabyć w kiosku parafialnym.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w niedzielę, 21 marca, o godz. 9:00.

9. Trwa 9-dniową nowenna przed uroczystością św. Józefa, którą odmawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

10. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w ciągu dnia. Od poniedziałku do piątku o godz. 9:30 i 12:00 modlimy się w konkretnych intencjach wywieszonych w gablocie.

11.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 (dzieci) i 19:30 (dorośli), natomiast Gorzkie Żale w niedziele o 17:00. Kazania pasyjne głosi ks. Mateusz.

12.  Jak co roku Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących parafian. Osoby chcące włączyć się do tej akcji mogą złożyć swoją ofiarę do puszki w kiosku parafialnym lub do skarbony Caritas w przedsionku kościoła. Z uwagi na pandemię prosimy o nie przynoszenie produktów żywnościowych.

13.  Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne we wszystkie niedziele marca po Mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00. Świece można nabyć w siedzibie Caritas w budynku dawnej kaplicy.

14.  Również pod chórem można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

15. Zapraszamy do lektury marcowego numeru pisma parafialnego „Brat”. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania.

16.  Polecamy nowy numer czasopisma Wiara i Życie, a w nim ciekawe artykuły: Święty Józef patronem roku i Całun Turyński.

17.  Z Kącika historycznego: 17.03.1830 r. w Teatrze Narodowym w Warszawie odbył się pierwszy wielki publiczny koncert dwudziestoletniego Fryderyka Chopina.

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.