Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela zamykająca rok liturgiczny, przed I niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny.


Zgodnie z nakazem Piusa XI we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Zapraszamy wszystkich parafian na spotkania w ramach przygotowania do Synodu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 26.11, o 20:00 w kościele. Więcej informacji o formie i tematyce znajduje się na stronie internetowej parafii.

3. Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy. Dobrowolne ofiary można składać od 14.11 do 19.12 do puszki Caritas w kiosku parafialnych, do skarbonki Caritas w kościele lub wpłacać na konto Caritas. Z powodu pandemii prosimy nie przynosić produktów żywnościowych. Produkty te zostaną zakupione ze złożonych środków.

4. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w dniu dzisiejszym przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego..

12.  Z Kącika historycznego:

26 listopada 1855 r. w Konstantynopolu zmarł Adam Mickiewicz, nasz wieszcz narodowy.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.