IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024

1. Od dzisiaj, 10.03, zapraszamy na nowennę przed uroczystością św. Józefa. Odmawiamy ją po Mszach św. o 18:00.

2. II część wypominków jutro, 11.03, o 18:30.

3. W środę, 13.03, obchodzimy 11. rocznicę wyboru papieża Franciszka. Z tej okazji będzie celebrowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojca Świętego – o 18:00,
w Świątyni Opatrzności Bożej.

4. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w sobotę, 16.03, o 18:00. Intencje i ofiary można składać w zakrystii lub do puszki przy figurze. Zachęcamy do przyniesienia czerwonych róż, które także będzie można nabyć przed Mszą św. w kiosku.

5. W przyszłą niedzielę, 17.03, rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które wygłosi
ks. dr Michał Siennicki SAC, były misjonarz na Barbadosie, dyrektor domu rekolekcyjnego w Konstancinie, postulator procesu beatyfikacyjnego s. Wandy Boniszewskiej. Pierwsza Msza św. z nauką już w sobotę, 16.03, o 18:00.

6. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę z Ks. Prałatem
– w czwartek, 21.03, o 18:00.

7. Katolickie Przedszkole Mała Droga mieszczące się w naszym kościele prowadzi rekrutację do najmłodszych grup i nabór uzupełniający do grup starszych. Zapraszamy serdecznie rodziny poszukujące dobrego, małego i rodzinnego przedszkola dla swojej pociechy.

8. Parafialny Zespół Caritas rozpoczął przygotowania do paczek świątecznych dla podopiecznych. Ofiary można składać do puszki Caritas w kiosku parafialnym, do skarbony Caritas w przedsionku kościoła lub na nasze konto bankowe.

9. Caritas rozprowadza świece wielkanocne po Mszach świętych o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00, w siedzibie Caritas.

Dokonując rozliczenia podatku za 2023 rok, możemy wspomóc potrzebujących, przeznaczając 1,5% podatku na cele działalności Caritas AW ze wskazaniem Parafialnego Zespołu Caritas.

Wzór deklaracji PIT. Jest w nim informacja jak składając zeznanie podatkowe za 2023 rok przeznaczyć 1,5% na cele działalności Parafialnego Zespołu Caritas.

10. Zapraszamy do lektury marcowego numeru miesięcznika Brat i dziękujemy za wspieranie jego wydawania. Zachęcamy też do zapoznania się z marcowym numerem Biuletynu Caritas. .

11.  Z Kącika historycznego:

12 marca 1600 r. Rzeczypospolita Obojga Narodów inkorporowała Estonię. Szwecja podjęła działania wojenne przeciw Rzeczypospolitej, następstwem była wojna polsko-szwedzka o Inflanty.

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła,
którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny,
składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie,
polecając ich opiece Patrona parafii.