Żywy Różaniec

Miejsce

Kościół

Godziny spotkań

I niedziela miesiąca o godz. 12:00

Duszpasterz

ks. prałat Jacek Kozub

 


Żywy Różaniec – intencje na czerwiec 2020:

Za wstawiennictwem Najświętszego Serca Jezusa modlimy się o dary Ducha Świętego dla ks. Proboszcza i księży posługujących w nasze Parafii obchodzących rocznicę swoich święceń kapłańskich oraz o oddalenie pandemii w Polsce i na świecie.

Zapraszamy na spotkanie kół Żywego Różańca w niedzielę 7 czerwca br. po Mszy św. o godz. 12:00.

Papież zachęca w czerwcu do modlitwy za kapłanów

W miesiącu dedykowanym Sercu Jezusowemu Ojciec Święty zachęca do szczególnej pamięci o kapłanach. Apeluje o to w intencji modlitewnej przygotowanej przez Papieską Światową Sieć Modlitwy. Tworzy ona wielką światową rodzinę modlitwy, zanoszonej za Papieża i w jego intencjach w każdy pierwszy piątek miesiąca w 96 krajach świata.

„Pragnę prosić, abyście skierowali spojrzenie na kapłanów, którzy pracują w naszych wspólnotach. Nie wszyscy z nich są doskonali, ale wielu podejmuje wyzwanie do końca, ofiarując się z pokorą i radością. Są kapłanami poszukującymi, gotowymi do ciężkiej pracy dla wszystkich – mówi Papież Franciszek. – Podziękujmy za ich przykład i świadectwo. Módlmy się za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.“