Grupa „Za Jezusem”

Miejsce

Sala biblioteki w dawnej kaplicy; I wtorek miesiąca – Msza św. w kościele

Godziny spotkań

20:30 / wtorek

Duszpasterz

ks. Daniel Malinowski

Kim jesteśmy?
Mamy już ponad 10 lat. W tym czasie naszą wspólnotę tworzyło kilkadziesiąt osób w wieku 20 ÷ 40+. Obecnie na nasze spotkania uczęszcza kilka lub kilkanaście osób. W większości pracujemy, niektórzy studiują. Są wśród nas zarówno osoby samotne jak i małżeństwa (niektóre pary poznały się w naszej wspólnocie i dziś np. są w Domowym Kościele). Łączy nas to, że chcemy naszą wiarę pogłębiać i dzielić się nią z przyjaciółmi.

Jak wyglądają nasze spotkania?
W każdy pierwszy wtorek miesiąca w ramach spotkania mamy Mszę św. w kościele. Powierzamy się Jezusowi Eucharystycznemu ale także modlimy się za wszystkich, którzy byli w naszej wspólnocie a dzisiaj kroczą inną drogą formacyjną.

Pozostałe nasze spotkania rozpoczynamy od modlitwy brewiarzowej a w trzeci wtorek miesiąca uwielbiamy Boga pieśniami pełnymi Ducha. Następnie rozważamy fragment z Pisma św. poprzedzony komentarzem, który przygotowany jest przez jednego czy jedną z nas.

Praktykujemy też dwa razy do roku wyjazdowy dzień skupienia, w czasie którego, integrujemy się przy kawie, zabawie, ognisku. Mamy też konferencje, często sami proponujemy jej temat. Wreszcie uwieńczeniem tego dnia jest Eucharystia.

Kogo zapraszamy?
Każdego – Przyjdź i przekonaj się!

więcej na: http://zajezusem.waw.pl/o-nas/